Ministerul Transporturilor va rezilia contractul pentru tronsonul de autostradă Moara Vlăsiei-Ploieşti
15:17, 18 Apr. 2011
Ministerul Transporturilor a trimis o primă notificare de reziliere a contractului pentru tronsonul Moara Vlăsiei-Ploieşti, deoarece constructorul, consorţiului românesc UMB Spedition, Pa&Co International, Euroconstruct Trading '98 şi Tehnostrade, a părăsit şantierul, cerând majorarea preţului cu 47%.