Un român a incendiat o Biblie, la Roma, în timpul slujbei oficiate de Papa Benedict
14:54, 23 Oct. 2011
Un român care pare să aibă probleme psihice a dat foc unei Biblii în Piaţa "San Pietro" din Roma, în timpul unei slujbe de canonizare oficiată duminică de Papa Benedict al XVI-lea, informează La Repubblica, în ediţia online.