Norvegia vrea să acţioneze în Libia sub comandament american, într-o primă fază
19:24, 22 Mart. 2011
Norvegia, care cere o clarificare a problemei comandamentului pentru a participa la operaţiunile din Libia, va încerca să se plaseze, cel puţin într-o primă fază, sub conducerea Statelor Unite, au anunţat marţi doi miniştri norvegieni, citaţi de AFP.