Mesajele trimise de Victor Ponta primarilor PSD. Social-democrații îl acuză că a furat bazele de date și transmite informații mincinoase

Publicat: 30 04. 2025, 17:15

Potrivit PSD, Victor Ponta probează că nu are limite când e vorba să comită acțiuni ilegale în campania electorală.

„A furat bazele de date cu numere de telefon ale primarilor PSD și le trimite mesaje mincinoase. A mai făcut asta în trecut, când avea un partiduleț cu care a eșuat. Și acum, ca și atunci, credea că poate reuși în politică parazitând PSD”, scriu social-democrații pe Facebook.

Conformn acestora, Ponta este consecvent „doar când încearcă să se cațere pe munca foștilor colegi prin trădare, minciună și dezinformare”: „De aceea, aventurile sale politice se sfârșesc întotdeauna prost”.