- Home
- Social
- VASLUI, (21.10.2018, 12:21)
- Carmen Dumitrescu
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Caz dramatic în judeţul Vaslui: O fată de 14 ani, orfană, violată după ce a mers pe jos 15 Km
Un bărbat în vârstă de 69 de ani a fost arestat preventiv, fiind acuzat că a violat o fată de 14 ani, pe care se oferise să o ajute, oferindu-i hrană şi apă, după ce copila parcursese pe jos 15 kilometri, să ajungă la Bârlad, la o mătuşă, transmite corespondentul MEDIAFAX.
12870 afișări

Bărbat arestat preventiv după ce ar fi violat o fată de 14 ani
Fata în vârstă de 14 ani, orfană de mamă, se afla în îngrijirea unei mătuşi, iar după o ceartă cu aceasta, copila s-a decis să plece pe jos, până la Bârlad, la o altă mătuşă. După ce a parcurs aproximativ 15 kilometri pe jos, în zona localităţii Secuia, un bărbat în vârstă de 69 de ani s-a oferit să-i dea apă şi mâncare, iar copila, obosită, a acceptat ajutorul.
Bărbatul de 69 de ani, însă, ar fi violat-o.
„Am fost sesizaţi cu privire la faptul că o minoră de 14 ani, în timp ce se deplasa spre municipiul Bârlad pe jos, pe raza localităţii Secuia a fost invitată acasă, pentru a i se da mâncare şi apă de către un bărbat de 69 de ani. Fata a acceptat, fiind foarte obosită, iar el a profitat de vulnerabilitatea ei şi a întreţinut în repetate rânduri raporturi sexuale. În cauză a fost întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul săvârşirii infracţiunii de viol. Bărbatul a fost reţinut pentru o perioadă de 24 de ore, a fost prezentat la Judecătorie şi s-a emis mandat de arestare pentru 30 de zile", a declarat, duminică, pentru corespondentul MEDIAFAX, Silvia Manta, purtătorul de cuvânt al Poliţiei Vaslui.
ULTIMELE ȘTIRI
-
BBC renunță la TikTok pe telefoanele mobile ale companiei. De ce a luat această decizie
-
Cutremur cu magnitudinea 4,9 în judeţul Gorj
-
Administraţia SUA urmăreşte întâlnirea lui Putin cu Xi Jinping şi nu vrea armistiţiu în Ucraina
-
Războiul din Ucraina, anul 2, ziua 25. Xi Jinping se întâlneşte cu Vladimir Putin la Moscova / Discuţii faţă în faţă şi cină de lucru / Lituania: Xi se întâlneşte cu un criminal de război / Putin cere prietenia ţărilor africane: ce promisiuni le-a făcut / UE oferă Ucrainei un milion de gloanţe
Potrivit acesteia, copila plecase spre municipiul Bârlad, la o mătuşă, însă neavând bani s-a hotărât să plece pe jos.








Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.




PROSPORT.RO

GANDUL.RO


ULTIMA ORǍ
vezi mai multe