Maurizio Sarri (60 de ani) a părut supărat la conferinţa de presă de după partida cu Slavia Praga, din Europa League. Chiar dacă elevii săi au obţinut calificarea în semifinalele competiţiei, antrenorul a fost nemulţumit din cauza prestaţiei din partea secundă, când Chelsea a încasat 3 goluri.

101 afișări
Imaginea articolului Maurizio Sarri, după victoria lui Chelsea din Europa League: Am început slab partea secundă

Maurizio Sarri, nemulţumit după victoria lui Chelsea: Ca de fiecare dată, am început partea secundă

Englezii au condus cu 4-1 la pauză, dar Slavia Praga a fost la un pas să reuşească o răsturnare spectaculoasă de scor. În primele 10 minute ale părţii secunde a punctat de două ori. ”Am jucat foarte bine în prima repriză, aşa cred. Ca de fiecare dată, am început partea a doua rău. Trebuie să găsim o soluţie. În ultimele 10 meciuri aşa am început partea a doua, ceea ce este o mare problemă.

TITLURILE ZILEI

A fost clar, a fost dificil. Am făcut ceva greşit, ei au înscris fără să fie marcaţi. La pauză le-am zis jucătorilor să evoluăm la fel, dar nu au făcut-o. Nu pot să înţeleg de ce”, a menţionat Sarri la conferinţa de presă.

Chelsea s-a calificat în semifinalele Europa League cu 5-3 la general. În tur, englezii se impuseseră cu 1-0, cu un gol marcat pe final.