Acum joacă doctorii. Fotbaliştii din Italia au interzis şi la antrenamente
15:48, 14 Mart. 2020
Medicii din prima ligă italiană le-au cerut echipelor să nu mai organizeze antrenamente. Până sâmbătă, 9 jucători din Serie A au fost depistaţi pozitiv cu coronavirus COVID-19. Prin decizia Guvernului, campionatul Italiei este suspendat până pe 3 aprilie.