Premieră naţională, la Spitalul Victor Babeş din Timişoara. Modificări în tratamentul bolnavilor de COVID
17:59, 07 Aug. 2020
Radiologii de la Spitalul de Boli Infecţioase din Timişoara au schimbat procedura pentru realizarea radiografiilor pulmonare la pacieţii infectaţi de coronavirus ai căror plămâni au fost afectaţi şi care necesită repetarea procedurilor. Metodele clasice, printre care şi cea realizată cu ajutorul computerului tomograf, afectează organismul, pentru că doza de iradiere este foarte ridicată. Pentru a […]