România a pierdut o treime din medici, în plină criză de COVID-19
15:37, 19 Oct. 2020
Condiţii mai bune şi bani mai mulţi. Medicii nu găsesc asta în ţară, aşa că pleacă în străinătate. Criza COVID-19 a adâncit deficitul de medici cu care se confrunta deja România. Aşa că am pierdut o treime din doctori, în plină criză, potrivit organizaţiei internaţionale OECD. Ne confruntăm cu o lipsă pentru sistemul de sănătate, […]