MAE: Încă doi români din Grecia, confirmaţi pozitiv pentru COVID-19
18:32, 18 Iul. 2020
Ministerul Afacerilor Externe a anunţat că în cursul zilei de vineri, 17 iulie, Ambasada României la Atena a fost notificată cu privire la doi cetăţeni români aflaţi în Insula Creta şi care au fost confirmaţi pozitiv pentru infecţia cu COVID-19 în urma testului efectuat la intrarea în Grecia. Turiştii au fost transferaţi în unitatea […]