Guvernul a înfiinţat “Comisia de tăiat hârtii“. Costurile birocratice sunt estimate la 2 miliarde lei
17:04, 03 Feb. 2016
Guvernul lucrează pentru debirocratizarea administraţiei prin înfiinţarea unor aşa-zise "comisii de tăiat hârtie", la nivelul ministerelor, Executivul dorind eliminarea unor documente, autorizaţii şi avize, din relaţia românilor cu autorităţile, costurile birocratice fiind estimate la 2 miliarde lei.