Concordia Chiajna - Pandurii Târgu Jiu, scor 0-1, în Liga I

Formaţia Pandurii Târgu Jiu a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0 (1-0), echipa Concordia Chiajna, într-un meci contând pentru etapa a XXXIII-a, penultima a Ligii I.

202 afișări
Imaginea articolului Concordia Chiajna - Pandurii Târgu Jiu, scor 0-1, în Liga I

Concordia Chiajna - Pandurii Târgu Jiu, scor 0-1, în Liga I (Imagine: Shutterstock)

Unicul gol al meciului a fost marcat de Mihai Răduţ, în minutul 8, care a deviat o centrare de la Ibeh de pe stânga

Din minutul 74, Concordia a evoluat cu un jucător mai puţin după eliminarea lui Bambara.

În minutul 90+3, Concordia a marcat, însă golul a fost anulat pentru fault în atac.

Concordia Chiajna: Niţă - Apostol (Roşu '28), Leca, Ghionea, Bambara - Novac - Serediuc, S. Pană, Purece, Coşereanu (Bucurică '76) - Welington. Antrenor: Ilie Stan

Pandurii Târgu Jiu: Lazăr - Unguruşanu, Mamele (Rada '80), Viera, Al. Vlad - Al. Dan, C. Cristea - Răduţ, Voiculeţ (Predescu '90+1), Ibeh - Matulevicius (Lemnaru '86). Antrenor: Cristian Pustai

Cartonaşe galbene: Coşereanu '23, Bambara '30, '74, Wellington 35, Serediuc '67, Purece '74, Ghionea '90+3 / Mamele '42, Unguruşan '64, Rada '88, Lemnaru '90

Cartonaş roşu: Bambara '74

Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs, ajutat de Miclos Nagy şi Alexandru Cerei. Rezervă a fost Eduard Ioniţă.

Observatori au fost Sajtos Laszlo şi Ion Craiu.