CUPA MONDIALĂ: Costa Rica a învins Uruguay, scor 3-1, în grupa D

Reprezentativa statului Costa Rica a învins, sâmbătă, la Fortaleza, cu scorul de 3-1 (0-1), selecţionata Uruguayului, într-un meci contând pentru grupa D de la Cupa Mondială.

291 afișări
Imaginea articolului CUPA MONDIALĂ: Costa Rica a învins Uruguay, scor 3-1, în grupa D

CUPA MONDIALĂ: Costa Rica a învins Uruguay, scor 3-1, în grupa D (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

Pentru Uruguay a marcat Cavani, în minutul 22, din lovitură de la11 metri acordată după un fault al lui Diaz asupra lui Lugano.

Golurile echipei costaricane au fost înscrise de Campbell '54, Duarte '57 şi Urena '84.

Uruguay a mai marcat în minutul 15 prin Diego Godin, însă golul a fost anulat pentru ofsaid.

Uruguay: Muslera - Pereira, Lugano, Godín, Caceres - Stuani, Arevalo Ríos, Gargano (Gonzalez '60), Rodríguez (Hernandez '76) - Cavani, Forlan (Lodeiro '60). Antrenor: Oscar Tabarez

Costa Rica: Keylor Navas - Gamboa, Duarte, Castro, Umana, Díaz - Borges, Ruiz (Urena '83), Bolanos (Barrantes '89), Tejeda (Cubero '74) - Joel Campbell. Selecţioner: Jorge Luis Pinto

Cartonaşe galbene: Lugano '50, Gargano '56, Caceres '81

Cartonaş roşu: Pereira '90+4

Arbitru: Felix Brych (Germania) - Mark Borsch (Germania), Stefan Lupp (Germania) - Victor Carrillo (Peru);

În celălalt meci al grupei D se vor întâlni, de la ora 01.00, echipele Angliei şi Italiei.