FC Braşov - Oţelul Galaţi, scor 1-1, în Liga I

Formaţia FC Braşov a încheiat la egalitate, scor 1-1 (0-1), meciul susţinut, luni, pe teren propriu, în compania echipei Oţelul Galaţi, în etapa a treia a Ligii I.

126 afișări
Imaginea articolului FC Braşov - Oţelul Galaţi, scor 1-1, în Liga I

Pentru FC Braşov a marcat Constantinescu, în minutul 77, iar pentru Oţelul a înscris Zaharia '11 (penalti).

0-1: Alexandru Zaharia transformat o lovitură de la 11 metri, acordată după un fault al lui Cătălin Munteanu asupra lui Advici

1-1: centrare Păun şi Constantinescu a marcat cu capul de la 7 metri

FC Braşov: Fl. Iacob - Străuţ, R. Machado, Diogo Santos, Serginho- Enceanu (Păun '65), Aganovici (Leko '84), C. Munteanu, M. Constantinescu - C. Cristea (Buga '34) - Grigorie. Antrenor: Cornel Ţălnar

Oţelul Galaţi: Plopeanu - Mişelăricu, Sipovici (Miron '46), Pecha, Murgoci - D. Popescu (Stoian '67), V.Gheorghe (Ciftici '61), Advici, S. Cucu, Zaharia - Tudorie. Antrenor: Michael Weiss

Cartonaşe galbene: Zaharia '40, Murgoci '65, '82, Plopeanu '86

Cartonaşe roşu: Murgoci '82

Arbitri: Istvan Kovacs - Miclos Nagy, Vasile Marinescu - Iulian Dima

Observatori: Aron Huzu, Marin Petrache

În minutul 66 meciul a fost întrerupt pentru câteva momente, din cauza scandărilor suporterilor.