Gaz Metan Mediaş a învins Concordia Chiajna, scor 2-0, în Liga I

Formaţia Gaz Metan Mediaş a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), echipa Concordia Chiajna, într-un meci din etapa a XXXIII-a, penultima a Ligii I.

218 afișări
Imaginea articolului Gaz Metan Mediaş a învins Concordia Chiajna, scor 2-0, în Liga I

Gaz Metan Mediaş a învins Concordia Chiajna, scor 2-0, în Liga I (Imagine: Mediafax Foto/AFP)

Golurile au fost marcate de Muntean '39 şi Llullaku '68.

În minutul 20, Dar Roman a trimis mingea în poartă cu capul, dar golul a fost anulat pentru ofsaid.

1-0: Muntean a deschis scorul cu un şut din aproximativ şase metri, după ce iniţial Roman a trimis mingea în bară.

În minutul 64, Llullaku a ratat un penalti acordat de centralul Cristian Balaj pentru un fault al lui Alves la Roman.

2-0: Llullaku a stabilit scorul final cu o lovitură cu capul.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Creţu, Trtovac, Muth, Buzean - Tahar (Elton '90+1), Zaharia - Muntean (Băjenaru '82), Curtean (Vitinho '36), Llullaku - Roman. Antrenor: Ion Balaur

Concordia Chiajna: Matache - Stan, Alves, Bagaric, Bucurică - Serediuc, Purece, Maftei (Dina '73), Boldrin (Madeira '68) - Florea (Cristea '46), Pena. Antrenor: Marius Baciu

Cartonaşe galbene: Tahar '72, Zaharia '76, Creţu '81 / Florea '10, Maftei '46

Arbitri: Cristian Balaj (central) - Ovidiu Artene, Ciprian Danşa (asistenţi) - Adrian Comănescu, Adrian Illyeş (asistenţi suplimentari) - Daniel Hulubei (rezervă)

Observatori: Iosif Olah, Paul Cazan