JOCURILE OLIMPICE 2012: Programul sportivilor români

Programul sportivilor români care vor concura la Jocurile Olimpice de la Londra, anunţat de COSR:

Share pe Facebook 8968 afişări

Programul sportivilor români la JO de la Londra (Imagine: Silviu Matei / MediafaxFoto)

  • 28 iulie

Ora 11.00

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - întrecerile de simplu (feminin + masculin), preliminarii + turul 1(ora 16.40): Daniela Dodean, Elisabeta Samara şi Andrei Crişan

Ora 11.30

Canotaj (Eton Dorney) - calificări dublu rame: Nicoleta Albu, Georgeta Andrunache

Judo (ExCeL - North Arena 2) - competiţia feminină, calificări - semifinale (ora 16.00) - finala (ora 18.00): Alina Dumitru (48 kg)

Ora 12.00

Ciclism (London -The Mall) - Şosea: mass-start - finala: Andrei Nechita

Ora 12.30

Tenis (Wimbledon) - simplu feminin şi dublu masculin - turul 1: Irina Camelia Begu, Sorana Cîrstea, Simona Halep (simplu); Horia Tecău/Adrian Ungur (dublu).

Ora 14.15

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) – 100 metri bras masculin, calificări + semifinala (ora 22.28 ): Dragoş Agache.

Ora 17.00

Box (ExCeL – South Arena 2) - masculin 75 kg - turul 1: Bogdan Juratoni.

Ora 22.00

Gimnastică (North Greenwich Arena – O2) - calificări echipe masculin: Flavius Koczi, Ovidiu Buidoso, Marius Berbecar, Cristian Bataga şi Vlad Cotuna - concurează patru, punctează trei.

  • 29 iulie

Ora 11.00

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu feminin – turul 2 + turul 3 (ora 20.00): Daniela Dodean, Elisabeta Samara

Tir sportiv (The Royal Artillery Barracks): skeet - (feminin), calificări - finala (ora 16.00): Lucia Liliana Mihalache

Ora 11.30

Judo (ExCeL - North Arena 2) - calificări - semifinale (ora 16.00) - finala (ora 18.00): Andreea Chiţu (52 kg), Dan Gheorghe Fâşie (66 kg)

Ora 12.30

Scrimă (ExCeL - South Arena 1) - sabie individual (masculin), calificari - semifinale (ora 20.00) – finala (ora 21.10): Tiberiu Dolniceanu, Rareş Dumitrescu, Gelu Zalomir

Ora 13.00 (sau ora 15.00 conform tabloului)

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu masculin - turul 2: Andrei Crişan

Ora 13.30

Canotaj (Eton Dorney) - calificări 8+1(feminin): Cristina Grigoras, Eniko Mironcic, Camelia Lupaşcu, Roxana Cogianu, Adelina Cojocariu, Ioana Rotaru, Talida Gidoiu, Irina Dorneanu, Viorica Susanu (componenţa echipajului poate suferi modificări)

Ora 14.10

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) - 400 m liber (feminin), calificări - finala (ora 22.13): Camelia Potec

Ora 22.00

Gimnastică (North Greenwich Arena - O2) - calificări echipe (feminin): Cătălina Ponor, Sandra Izbaşa, Raluca Haidu, Diana Bulimar, Larisa Iordache - concureaza patru, punctează trei.

Ora 22.07

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) - 100 m bras masculin - finala: Dragoş Agache

Ora 20.20

Polo (Olympic Park - Water Polo Arena) - Grupa B: România - Marea Britanie

  • 30 iulie

Ora 11.00

Tir sportiv (The Royal Artillery Barracks) - 10 m aer comprimat (masculin), calificări - finala (ora 14.15): Alin Moldoveanu

Ora 11.30

Canotaj (Eton Dorney) - dublu rame - recalificări: Nicoleta Albu, Georgeta Andrunache

Judo (ExCeL - North Arena 2) - feminin - calificări - semifinale (ora 16.00) - finala (ora 18.00): Corina Căprioriu (57 kg)

Ora 12.00

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) - 200 m liber (feminin), calificări - semifinala (ora 21.30): Camelia Potec

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu masculin - turul 3: Andrei Crişan

Ora 12.30

Scrimă (ExCeL - South Arena 1) - spadă individual (feminin), calificări - semifinale (ora 20.00) - finala (ora 21.40): Ana Maria Brânză, Anca Măroiu, Simona Cristina Gherman

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) - 200 m fluture (masculin), calificări - semifinala (ora 22.31): Alexandru Coci

Canotaj (Eton Dorney) - patru rame fără cârmaci (masculin) - calificări: Marius Vasile Cozmiuc, Alexandru George Palamariu, Cristi Ilie Pîrghie, Florin Curuea

Ora 13.30

Tenis (Wimbledon) - turul 2 (simplu, feminin + masculin; dublu feminin + masculin): Irina Begu, Sorana Cîrstea, Adrian Ungur; Simona Halep/Sorana Cîrstea, Horia Tecău/Adrian Ungur.

Ora 17.30

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu feminin - turul 4: Daniela Dodean, Elisabeta Samara

Ora 18.30

Gimnastică (North Greenwich Arena - O2) - Finala - echipe masculin: Flavius Koczi, Ovidiu Buidoso, Marius Berbecar, Cristian Bataga şi Vlad Cotuna

Ora 21.00

Haltere (ExCeL - North Arena 3) - finala - 62 kg: Florin Croitoru

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1): simplu masculin - turul 4: Andrei Crişan

  • 31 iulie

Ora 11.40

Canotaj (Eton Dorney) - patru rame fără cârmaci (masculin) - recalificări: Marius Vasile Cozmiuc, Alexandru George Palamariu, Cristi Ilie Pîrghie, Florin Curuea

Ora 12.00

Înot (Olympic Park – Aquatics Centre) - 100 m liber (masculin), calificări - semifinala (ora 21.30): Norbert Trandafir

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu feminin, sferturi de finala + semifinala (ora 18.00): Daniela Dodean, Elisabeta Samara

Ora 12.30

Canotaj (Eton Dorney) - recalificări 8+1(feminin): Cristina Grigoraş, Eniko Mironcic, Camelia Lupaşcu, Roxana Cogianu, Adelina Cojocariu, Ioana Rotaru, Talida Gidoiu, Irina Dorneanu, Viorica Susanu (componenţa echipajului poate suferi modificări)

Scrimă (ExCeL - South Arena 1) - floretă individual (masculin), calificări - semifinale (ora 20.00) - finala (ora 21.10): Radu Daraban

Ora 13.30

Tenis (Wimbledon) - sferturi de finală - dublu feminin şsi masculin: Simona Halep/Sorana Cîrstea, Horia Tecău/Adrian Ungur

Ora 18.30

Gimnastică (North Greenwich Arena - O2) - finala - echipe feminin: Cătălina Ponor, Sandra Izbaşa, Raluca Haidu, Diana Bulimar, Larisa Iordache

Ora 21.40

Polo (Olympic Park – Water Polo Arena) - grupa B: România - Statele Unite ale Americii

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) - finala 200 m fluture (masculin): Alexandru Coci

Ora 22.00

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu masculin, sferturi de finala (în funcţie de tablou): Adrian Crişan

Ora 22.07

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) - finala 200 m liber (feminin): Camelia Potec

  • 1 august

Ora 12.00

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu masculin - sferturi de finală (în funcţie de tablou): Adrian Crişan

Ora 13.30

Tenis (Wimbledon) - turul 3(simplu feminin + masculin): Irina Begu, Sorana Cîrstea, Simona Halep, Adrian Ungur (simplu); România (dublu mixt) - turul 1.

Ora 13.50

Canotaj (Eton Dorney) - finala - dublu rame feminin: Nicoleta Albu, Georgeta Andrunache

Ora 15.00

Scrimă (ExCeL - South Arena 1) - sabie individual (feminin), calificari - semifinale (ora 20.30) - finala (ora 21.40): Bianca Pascu

Ora 16.30

Tenis de masă (ExCeL - North Arena 1) - simplu feminin - finala: Daniela Dodean, Elisabeta Samara

Ora 17.30

Haltere (ExCeL - North Arena 3) - Finala - 69 kg: Roxana Cocoş

Ora 18.30

Gimnastică (North Greenwich Arena - O2) - finala individual compus (masculin)

Ora 22.16

Înot (Olympic Park - Aquatics Centre) - finala 100 m liber (masculin): Norbert Trandafir

CITEŞTE CONTINUAREA

Share pe Facebook

Dacă ţi-a plăcut articolul, urmăreşte MEDIAFAX.RO pe FACEBOOK »

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

 

Taguri:
JOCURILE OLIMPICE ,
ROMÂNI ,
Versiunea: mobil  |  completa
ULTIMA ORĂ
Iohannis, cea mai PUTERNICĂ LOVITURĂ de când a fost ales preşedinte până acum. Planul pregătit ÎN SECRET la cel mai înalt nivel. „Sunt în STARE DE ORICE”

Citarea se poate face în limita a 250 de semne. Nici o instituţie sau persoană (site-uri, instituţii mass-media, firme de monitorizare) nu poate reproduce integral scrierile publicistice purtătoare de Drepturi de Autor fără acordul Mediafax SA.

mediafax.ro
Închide