Prima pagină » Breaking News » Alertă la Casa Albă după ce o mașină s-a izbit de o poartă a complexului în care se află președintele SUA

Alertă la Casa Albă după ce o mașină s-a izbit de o poartă a complexului în care se află președintele SUA

O mașină s-a izbit miercuri de o poartă a Casei Albe. În urma incidentului a fost ridicat nivelul de alertă. Autoritățile au blocat străzile din jurul clădirii în care stă președintele SUA.
Alertă la Casa Albă după ce o mașină s-a izbit de o poartă a complexului în care se află președintele SUA
Sursă foto: X

Străzile din jurul Casei Albe au fost blocate după ce o mașină s-a izbit de o poartă de securitate miercuri dimineață, anunță extra.ie.

Șoferul a fost reținut la fața locului și este interogat de Serviciul Secret al SUA.

Potrivit sursei menționate, vehiculul a lovit porțile la intersecția dintre Connecticut Avenue și H Street, în perimetrul nordic al Casei Albe.

Nu sunt răniți, dar autoritățile au decis să închidă străzile din zonp, provocând ambuteiaje chiar înainte de ora locală 7:00.

Incidentul s-a produs într-un moment de alertă privitoare la securitatea în SUA, ca urmare a războiului împotriva Iranului.

Sâmbătă, doi presupuși teroriști au aruncat dispozitive explozive improvizate în timpul unui protest în fața reședinței primarului din New York.

Recomandarea video

Am observat că ne citești din . Avem o versiune dedicată acestei țări. Vrei să o încerci?
Da