Statul pierde controlul în AGA de la FP după ce săptămâna trecută a cedat 10% din acţiuni
17:11, 31 Mai 2011
Statul a pierdut controlul în AGA de la Fondul Proprietatea (FP) după ce ANRP a emis şi transmis săptămâna trecută Depozitarului Central titluri de conversie pentru 10,1% din acţiunile Fondului Proprietatea (FP), de cinci ori mai mult decât în primele trei săptămâni de la reluarea conversiei.