O femeie din Paris dă în judecată Franţa din cauza poluării aerului
18:57, 07 Iun. 2017
O femeie din Paris a dat în judecată statul francez din cauza efectelor poluării aerului, procesul fiind o premieră în Franţa, relatează site-ul cotidianului Le Monde.