Cauza accidentului din Ungaria, în care au murit 14 români
12:20, 31 Oct. 2011
Autotrenul românesc implicat într-un accident în Ungaria, soldat cu moartea a 14 români, a derapat de pe banda sa de mers după o curbă, pe autostrada M43, şi a pătruns pe contrasens, unde a intrat în coliziune frontală cu un microbuz înmatriculat în România, a anunţat poliţia ungară.