Guvernul Ponta îşi propune depolitizarea administraţiei: Doar miniştrii şi secretarii de stat vor fi numiţi politic
00:10, 04 Mai 2012
Programul de guvernare USL menţionează, între "priorităţi esenţiale", "toleranţă zero faţă de corupţie şi clientelism", precum şi depolitizarea administraţiei publice, arătându-se că "doar miniştrii şi secretarii de stat vor fi numiţi şi sprijiniţi politic".