- Home
- Social
- ALBA IULIA, (31.07.2017, 22:24)
- Dragos Suciu
- Home
- Politic
- Economic
- Social
- Externe
- Sănătate
- Sport
- Life-Inedit
- Meteo
- Healthcare Trends
- Economia digitală
- Facem România Bine
- Ieși pe plus
- Video
Un băiat şi o fată au murit înecaţi în râul Mureş. Alţi trei adolescenţi au fost transportaţi la spital
Un băiat şi o fată au murit, luni, înecaţi în râul Mureş, pe raza judeţului Alba, iar alţi trei adolescenţi au fost transportaţi la spital după ce ar fi înghiţit apă şi ar fi făcut atac de panică, încercând să-i salveze pe primii doi, transmite corespondentul MEDIAFAX.
1989 afișări

Un băiat şi o fată au murit înecaţi în râul Mureş. Alţi trei adolescenţi au fost transportaţi la spital
Reprezentanţii Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Alba au declarat, corespondentului MEDIAFAX, că un băiat de 17 ani şi o fată de 13 ani au murit, luni, înecaţi în Mureş, în zona comunei Vinţu de Jos.
Opt pompieri cu două bărci pneumatice şi mai mulţi localnici i-au găsit pe cei doi şi i-au scos din apele râului după circa două ore de căutări.
La faţa locului s-a deplasat şi un echipaj SMURD, cu medici, care au efectuat manevre de resuscitare pentru salvarea adolescenţilor, însă fără rezultat.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Un om de știință celebru a fost catalogat drept „nebun”, după ce și-a luat un animal de companie de 15 ori mai mortal decât șarpele cu clopoței
-
Rusia acuză Occidentul că vrea escaladarea conflictului / Ucraina denunţă un plan de mobilizare suplimentară
-
Germania cere permiterea accesului umanitar în nord-vestul Siriei
-
Prefectul Capitalei, despre punctele de ajutor postseismic: Sunt stabilite, dar nu sunt astăzi operaţionale
Potrivit localnicilor, băiatul şi fata înecaţi în Mureş au intrat în râu, alături de alţi doi adolescenţi, într-o zonă cu excavări, unde nivelul apei a crescut brusc.
Cei doi care au supravieţuit ar fi încercat să-i salveze pe prietenii lor, însă nu au reuşit şi au înghiţit multă apă, după care au reuşit să iasă la mal.
Aceştia, alături de o fată care a privit scena de pe malul râului şi a făcut atac de panică, au fost transportaţi la secţia de primiri urgenţe a Spitalului Judeţean din Alba Iulia pentru îngrijiri medicale.








Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.



PROSPORT.RO



ULTIMA ORǍ
vezi mai multe