CFR Cluj şi FCSB au remizat pentru a şasea oară la rând, iar pentru a cincea oară s-a înregistrat acelaşi scor, 1-1. Prima repriză a fost una echilibrată, în care diferenţa a fost făcută de gafa lui Adam Lang, care i-a pus mingea pe tavă lui Florinel Coman. Internaţionalul U21 l-a învins cu uşurinţă pe Arlauskis pentru 1-0. Ţucudean a egalat în startul reprizei secunde, iar de acolo jocul s-a rupt pentru vicecampioana României. CFR Cluj a controlat repriza secundă şi a ratat numeroase ocazii. Ţucudean a mai marcat o dată, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

780 afișări
Imaginea articolului CFR - FCSB 1-1. A 6-a remiză consecutivă. Campioana a dominat repriza secundă, Florinel Coman a marcat după gafa lui Adam Lang

FCSB se desprinde în fruntea clasamentului, având 15 puncte, fiind urmată de Astra, Sepsi OSK şi Gaz Metan Mediaş, toate trei cu câte 14 puncte. CFR Cluj ocupă locul 5, cu 13 lungimi, iar Dunărea Călăraşi se află pe locul 6, cu 12 puncte.

Minutul 90+3: Fluier final. CFR Cluj şi FCSB termină din nou la egalitate, scor 1-1, dar de această dată au condus bucureştenii, iar ardelenii au venit din urmă şi au egalat.