Venus Williams a învins-o pe Angelique Kerber şi o va întâlni pe Johanna Konta în semifinale la turneul de la Miami
12:23, 30 Mart. 2017
Jucătoarea Venus Williams, aflată pe locul 12 WTA, a învins-o, joi, pe germana Angelique Kerber, ocupanta primei poziţii în ierarhia mondială, şi s-a calificat în semifinalele turneului Premier Mandatory de la Miami, jucat pe suprafaţă dură şi dotat cu premii de 6.993.450 de dolari.