Rapid Bucureşti - Victoria Brăneşti, scor 7-1, în Liga I

Formaţia Rapid Bucureşti a învins, duminică, pe teren propriu, echipa Victoria Brăneşti, scor 7-1 (2-1), într-un meci din cadrul etapei a IX-a a Ligii I.

37 afișări
Imaginea articolului Rapid Bucureşti - Victoria Brăneşti, scor 7-1, în Liga I

Rapid Bucureşti - Victoria Brăneşti, scor 7-1, în Liga I (Imagine: Mediafax Foto)

Gazdele au marcat prin Cassio '25, '59, Cesinha '29, Roman '62, Constantin '65 (penalti), Frunză '68 şi Lazăr '88, iar oaspeţii au punctat prin Simion '37.

În minutul 25, Rui Duarte a centrat de pe partea dreaptă, iar Cassio a trimis mingea în poartă de la şapte metri.

Patru minute mai târziu, Lazăr a centrat din careul mare, de pe partea dreaptă, iar Cesinha a înscris cu o lovitură de cap, din careul mic.

Simion a marcat pentru oaspeţi, în minutul 37, printr-o lovitură de cap, de la opt metri, după o centrare de pe partea dreaptă.

Cassio a punctat din nou, în minutul 59, de la trei metri, după centrarea lui Frunză de pe partea stângă.

După trei minute, Roman a mărit diferenţa pe tabela de marcaj, cu un şut de la 14 metri, la colţul scurt.

În minutul 65, Isac l-a împins în careu pe Spadacio în careul gazdelor, iar Constantin a transformat penaltiul.

Scorul a devenit 6-1 în minutul 68: Frunză a scăpat singur pe flancul stâng, l-a driblat pe portarul Stoicescu, ieşit în întâmpinare, şi a trimis mingea în poarta goală, reuşind primul său gol la Rapid.

Lazăr a semnat ultimul gol al meciului, în minutul 88, cu un şut de la trei metri, după un corner executat de pe partea stângă.

Rapid Bucureşti: 33. Bornescu - 2. Rui Duarte (27. Glauber '51), 4. Antonio, 23. Constantin, 19. Bozovici (6. Ezequias '37) - 15. Lazăr, 30. Spadacio - 14. Roman, 21. Sburlea (11. Frunză '46), 7. Cesinha - 99. Casio. Antrenor: Marius Şumudică.

Victoria Brăneşti: 27. Stoicescu - 28. Străuţ, 5. Sg. Bar, 24. Marincău, 16. Nicola (23. Isac '46) - 30. Avram, 8. D. Popa, 17. Olariu, 4. Nicoară (26. Negru '69) - 10. Oprea, 11. Simion (29. Prodan '57). Antrenor: Ilie Stan.

Cartonaşe galbene: Marincău '42, Isac '65, Negru '70.

Arbitri: Cristian Balaj (central) - Gero Szabo, Iulius Timar (asistenţi) - Florin Miron (rezervă).

Observatori: Alexandru Popescu, Constantin Ştefan.

Supervizor: Adalbert Kassai.

La meci au asistat circa 7.000 de spectatori, printre care aproximativ 200 de suporteri ai formaţiei oaspete.