Steaua - Pandurii Târgu Jiu, scor 2-0, în Liga I

Echipa Steaua a învins, luni seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (0-0), formaţia Pandurii Târgu Jiu, în ultimul meci al etapei a XII-a a Ligii I, ambele goluri fiind marcate de Bogdan Stancu.

37 afișări
Imaginea articolului Steaua - Pandurii Târgu Jiu, scor 2-0, în Liga I

Steaua - Pandurii Târgu Jiu, scor 2-0, în Liga I (Imagine: Mediafax Foto)

În minutul 62, la un corner executat de Brandan de pe stânga, Grecu a evitat intercepţia, mingea a ajuns la Stancu, care a marcat din 6 metri, în vinclu.

Stancu a marcat şi golul doi, în minutul 70, cu un şut de la circa 14 metri în stânga lui Popa, la semiînălţime, după o pasă de la Ricardo.

Steaua: 12. Tătăruşanu - 29. Bonfim, 22. Galamaz, 23. G. Alves, 5. Brandan - 21. Ricardo, 8 Răduţ (27. Marinescu '61) - 16. Nicoliţă (7. Szekely '73), 28. B. Stancu, 10. C. Tănase - 17. Bilaşco (9. Kapetanos '84). Antrenor: Marius Lăcătuş.

Pandurii Târgu Jiu: 12. M. Popa - 2. Matei, 3. Viera, 4. Chibulcutean (6. Cardoso '76), 29. Grecu - 5. Pintilii (16. Nistor '80) - 7. Băcilă, 14. Voiculeţ, 10. Hidişan (17. Brata '67), 30. I. Iordache - 23. Adr. Iordache. Antrenor Petre Grigoraş.

Arbitri: Radu Petrescu (central) - Valentin Avram, Andrei Constantinescu (asistenţi) - Florin Miron (rezervă)

Observatori: Stan Prodan, Viorel Boiţ.

Cartonaşe galbene: Tănase '77 / Voiculeţ '47, Viera '76

La meci au asistat circa 6.000 de spectatori.