Antonescu: Dacă mă duc acum la Roşia Montană, s-ar putea ca minerii să intre la loc. Nu ăsta e scopul
13:44, 16 Sept. 2013
Preşedintele Senatului, liderul PNL Crin Antonescu, a declarat, luni, că nu merge acum la Roşia Montană, pentru că e posibil ca dacă merge acolo minerii să intre din nou în subteran în semn de protest, ceea ce nu e de dorit.