Fostul preşedinte columbian a recunoscut că armata a ucis mii de civili pentru a primi bonusuri
12:29, 12 Iun. 2021
Fostul preşedinte al Columbiei, Juan Manuel Santos, recunoscut că armata a ucis mii de civili între 2002 şi 2008 pentru a obţine rezultate în lupta împotriva fostei gherile FARC (Forţele Armate Revoluţionare), notează DPA. „Asta nu ar fi trebuit să se întâmple niciodată, recunosc acest lucru şi le cer iertare, din adâncul sufletului meu, […]