UDMR şi-a alungat peţitorii şi, cu Kelemen în frunte, merge mai departe la braţul PDL
12:42, 27 Feb. 2011
Congresul UDMR a adunat, sâmbătă, la Oradea, "peţitori" politici şi parteneri încrezători în viitorul actualei colaborări, toţi liderii partidelor întrecându-se în a lăuda UDMR, dar şi pe Marko Bela, cel care, după 18 ani în fruntea Uniunii, a fost înlocuit, fără surpize, de Kelemen Hunor.