Din eroare în eroare, tot sperăm la o salvare!
11:49, 20 Nov. 2022
Totul e nou şi nebulos, pe flancul de Est Sâmbătă, cam de pe la ora 13:00, consumul a depăşit producţia de energie electrică în România. Ne luăm din importuri, ceea ce nu avem, când trebuie. La puţin timp după 19:30, consumul era la 6.922 MW, iar producţia la 6.287 MW, aşa că ne-au trebuit 635 […]