„Flacăra democraţiei”, aprinsă de Băsescu la Cluj, a fost aruncată în Dunăre. Liderul PDL Orşova: Primarul PNL din oraş a aruncat-o
13:44, 22 Iul. 2012
"Flacăra democraţiei", aprinsă în urmă cu o săptămână la Cluj, de către preşedintele suspendat Traian Băsescu, a fost aruncată în Dunăre, la Orşova, de către un reprezentant al administraţiei locale, care i-a luat torţa tânărului care o transporta prin acest oraş, Poliţia declanşând o anchetă.