Borbely: UDMR întotdeauna a ales calea dialogului, dar sunt şi alte pârghii, precum demonstraţiile
18:27, 27 Feb. 2013
Vicepreşedintele politic al UDMR, Borbely Laszlo, a declarat, miercuri, într-o conferinţă de presă la Sfântu Gheorghe, că Uniunea întotdeauna a ales calea dialogului pentru apărarea drepturilor minorităţii maghiare, adăugând că există şi alte pârghii, precum demonstraţiile.