Câţi bani economiseşte statul cu disponibilizările din administraţia locală
07:32, 12 Iul. 2010
Administraţiile locale au început să lucreze la noile organigrame de de personal pentru a se încadra în normativul stabilit de o ordonanţă de urgenţă care modifică legea finanţelor publice locale şi care a fost publicată săptămâna trecută în Monitorul Oficial. Potrivit calculelor Ministerului Administraţiei şi Internelor, economia făcută prin aceste disponibilizări - peste 53.000 de oameni - este de 1,5 mld. lei până la finele anului, informează Ziarul Financiar.