Privatizări în sectorul energetic, doar pentru a susţine investiţiile
13:12, 17 Nov. 2009
Autorităţile române vor recurge la privatizări în sectorul energetic, în perioada 2010-2011, pentru a putea atrage fondurile necesare investiţiilor în acest domeniu, această opţiune nefiind însă discutată în prezent, potrivit firmei de consultanţă în management Horvath & Partners.