Naomi Osaka, numărul 1 WTA, eliminată în optimile de finală de la US Open
20:47, 02 Sept. 2019
Naomi Osaka, numărul 1 WTA şi campioana en-titre de la US Open, a fost eliminată în optimile de finală ale turneului nord-american de Mare Şlem, luni seară, după ce a pierdut partida cu sportiva elveţiană Belinda Bencic (12 WTA), scor 5-7, 4-6. Partida s-a încheiat după o oră şi 26 de minute.