Reacţia neaşteptată a Simonei Halep după înfrângerea cu Su-Wei Hsieh: „Sunt tristă”
20:27, 07 Iul. 2018
Simona Halep a vorbit în faţa jurnaliştilor prezenţi la Wimbledon despre eliminarea din turneu. Liderul mondial a spus că a abordat neprofesionist meciul, dar a acuzat şi oboseala. Indiferent de ce se va mai întâmpla pe iarba de la All Engalnd Club, Halep va rămâne pe primul loc în clasamentul WTA.