Ploieşti: Mobilizare pe Facebook pentru a decora oraşul de Crăciun, după ce primăria a alocat prea puţini bani pentru iluminatul festiv
21:59, 01 Dec. 2015
Ploieştenii se mobilizează pe Facebook pentru a ieşi în stradă şi a decora, fiecare cu ce poate, centrul oraşului, în condiţiile în care autorităţile locale nu au montat decoraţiunile pentru iluminatul festiv, suma alocată de la buget în acest sens - 200.000 de lei - fiind prea mică.