Oţelul Galaţi - Dinamo, scor 0-1, în ultima etapă a Ligii I

Formaţia Dinamo a încheiat cu victorie sezonul 2012/2013 al Ligii I, după ce a învins, marţi seară, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Oţelul Galaţi, în etapa XXXIV-a, ultima a Ligii I.

258 afișări
Imaginea articolului Oţelul Galaţi - Dinamo, scor 0-1, în ultima etapă a Ligii I

Oţelul Galaţi - Dinamo, scor 0-1, în ultima etapă a Ligii I (Imagine: Shutterstock)

Unicul gol al meciului a fost marcat de Axente, în minutul 68, cu capul, după o centrare de la Rus.

Oţelul Galaţi: Grahovac - Cojoc, Sârghi, Benga, Ljubinkovici (Murgoci '82) - I. Filip (Tudorie '78), Neagu, Giurgiu - Iorga, G. Paraschiv (Marquinhos '56), Astafei,. Antrenor: Marian Dinu

Dinamo: Naumovski - L. Rus, Luchin, Dr. Grigore, Muşat - Boubacar, Matei - Strătilă (Dandea '67), Alexe, Curtean - A. Cristea (Axente '57). Antrenor: Cornel Ţălnar

Cartonaşe galbene: Grahovac '2, Ljubinkovici '45+1, Paraschiv '53 / Boubacar '38, Naumovski '44, Strătilă 45+1, Rus '51, Grigore '55, Matei '59, Alexe '61, Axente '73, Luchin '79

Meciul a fost arbitrat de Marian Balaci, ajutat la cele două linii de Ovidiu Artene şi Stelian Slabu. Rezervă a fost Bogdan Hanceariuc.

Observatori au fost Costin Toma şi Paul Mincu.

La meci au asistat circa 5.000 de spectatori, din care 100 de fani dinamovişti.

După ce a marcat golul, jucătorii dinamovişti s-au dus la antrenorul Cornel Ţălnar, pe care l-au îmbrăţişat, şi au afişat un tricou pe care scria: "Pentru Papa".

În minutul 85, instalaţia de nocturnă a arenei s-a stins, meciul fiind întrerupt, dar s-a reluat după aproximativ zece minute.