Săgeata Năvodari - Universitatea Cluj, scor 1-0, în Liga I

Formaţia Săgeata Năvodari a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Universitatea Cluj, într-un meci din etapa a XXVI-a a Ligii I.

116 afișări
Imaginea articolului Săgeata Năvodari - Universitatea Cluj, scor 1-0, în Liga I

Săgeata Năvodari - Universitatea Cluj, scor 1-0, în Liga I (Imagine: Shutterstock)

Unicul gol al partidei a fost înscris de Vezan, în minutul 81, dintr-un penalti acordat de centralul Cătălin Popa pentru un fault în careu al lui Veselovsky la Guerra.

Săgeata Năvodari: Panagopoulos - Peteleu, Popa, Munteanu, Lopez - Muzac, Johnson - Achim, V. Dinu (Vezan '45), Deletici (Iordache '63) - Guerra (Tudose '88). Antrenor: Cătălin Anghel.

Universitatea Cluj: Veselovsky - Ciupe, Ninu, Abrudan, Gercaliu (Sauvadet '60) - Bucşă, Lungu - Boutadjine (Takacs '86), Kovacs (Machado '66), Târnăcop - Lemnaru. Antrenor: Mihai Teja.

Cartonaşe galbene: Deletici '49, Guerra '76, Peteleu '77 / Gercaliu '44, Bucşă '52, Boutadjine '70, Veselovsky '80, Târnăcop '83.

Arbitri: Cătălin Popa (central) - Sebastian Gheorghe, Vladimir Urzicã (asistenţi) - Sebastian Colţescu, Dragoş Istrate (adiţionali) - Ionel Valentin Dumitru (rezervă).

Observatori: Dan Berbecaru, Alexandru Rolea.

La meci au asistat aproximativ 200 de spectatori.

Înainte de startul partidei s-a ţinut un minut de reculegere în memoria preşedintelui de onoare al CS Universitatea Craiova, Corneliu Andrei Stroe, care a decedat săptămâna trecută.