Peste o mie de angajaţi de la Dacia sunt trimişi din nou în şomaj tehnic
19:12, 02 Iun. 2020
1100 de angajaţi de la uzina Dacia de la Mioveni intră, de azi, în şomaj tehnic. Măsura vine la nici o lună de zile de când în fabrică a fost reluată integral activitatea. 15 mii de oameni lucrează în fabrică. Potrivit liderilor de sindicat, cei 1100 de salariaţi care vor sta acasă în şomaj tehnic […]