FOTO Un autocar cu 18 pasageri s-a răsturnat, în Olt, pe DN 64. Doi răniţi au fost transportaţi la spital
Reprezentanţii ISU Olt au declarat, miercuri dimineaţa, corespondentului MEDIAFAX că, în urma accidentului, două persoane au fost rănite, fiind transportate la Unitatea Primiri Urgenţe a Spitalului Judeţean Slatina.
„Este vorba despre două victime, un bărbat şi o femeie, ambii cu traumatisme cranio-cerebrale”, a declarat purtătorul de cuvânt al ISU Olt, plutonier major Alin Băsăşteanu.
Autovehiculul venea de la Caracal şi se îndrepta spre Slatina, iar accidentul s-a petrecut, cel mai probabil, pe fondul depunerii unui strat de zăpadă pe carosabil, şoferul autocarului pierzând controlul asupra direcţiei de mers şi ajungând pe câmp.
Poliţiştii au deschis o anchetă, în acest caz, pentru a stabili cum s-a produs evenimentul rutier.


Citeşte şi: Circulaţie deviată pe A2, din cauza formării poleiului / Cod galben de polei în 12 judeţe şi în Capitală
Citeşte şi: FOTO A opta zi de proteste în ţară. La Cluj-Napoca, Sibiu şi Iaşi, protestatarii au ieşit în stradă în ciuda ploii şi ninsorii
Citeşte şi: Cererea lui Victor Ponta de anulare a ordinului prin care i s-a retras titlul de doctor, respinsă
Citeşte şi: CSM: Afirmaţiile lui Călin Popescu Tăriceanu la adresa justiţiei, de o gravitate extremă
Citeşte şi: GALERIE FOTO, VIDEO A opta zi de proteste în Piaţa Victoriei s-a încheiat. La manifestaţie au fost peste 2.000 de oameni