Ioan Oltean: Nu aş accepta şi nu mă interesează şefia MAI, sperăm în revenirea lui Blaga
15:42, 27 Sept. 2010
Vicepreşedintele PDL Ioan Oltean a declarat, luni, că nu îl interesează şi nu ar accepta să preia şefia MAI, el apreciind că ministrul demisionar Vasile Blaga este "singurul care ar trebui să conducă acest minister" şi şi-a exprimat speranţa ca acesta să revină asupra deciziei de a demisiona.