Regele Mihai intră prin executare silită în Complexul „Furnica”- Peleş, RA-APPS evacuează domeniul
16:17, 08 Iun. 2010
Regele Mihai a iniţiat procedurile pentru a intra, prin executare silită, în posesia Complexului "Furnica" din Sinaia, după un proces în care Regia Patrimoniului Protocolului de Stat (RA-APPS) a solicitat compensarea unor cheltuieli ale statului, regia urmând să evacueze complexul în maximum o lună.