Lider Sanitas: 2010 trebuie să fie ultimul an de sacrificiu din sistemul sanitar, vor urma proteste
13:16, 07 Apr. 2010
Liderul Federaţiei Sanitas, Marius Petcu, consideră că 2010 ar trebui să fie "ultimul an de sacrificiu" pentru personalul din sistemul sanitar şi avertizează că, de anul viitor, sindicaliştii vor relua acţiuni de protest pentru a obţine ceea ce li se cuvine.