4.000 de lei amendă în Alba unui cuplu care nu a trecut în declaraţie ora deplasării. Explicaţia poliţiştilor
10:44, 10 Apr. 2020
Un cuplu a primit 4.000 de lei amendă de poliţiştii din Aiud, judeţul Alba, pentru că nu a trecut în declaraţia pe propria răspundere ora deplasării în oraş. Poliţiştii susţin că familia a umblat prin tot oraşul pentru cumpărături de bază, dar în maşină avea un singur pachet de sticksuri.