Boc, în prima şedinţă de Guvern: Executivul nu va beneficia de o „lună de miere”
20:49, 23 Dec. 2009
Premierul Emil Boc le-a spus miniştrilor, la începutul primei şedinţe a noului Cabinet, că nu va fi premierul unui partid, ci atât al formaţiunilor politice aflate la guvernare, cât şi al opoziţiei, avertizându-i totodată pe membrii Cabinetului că Executivul nu va beneficia de nicio "lună de miere".