SJU Vaslui consideră că vinovată de moartea bebeluşului de la maternitate e asistenta de la naştere
21:00, 02 Feb. 2011
Conducerea Spitalului Judeţean de Urgenţă (SJU) Vaslui o acuză pe asistenta medicală care a participat la naşterea copilului ce a murit la maternitatea unităţii că nu a ştiut să gestioneze corespunzător situaţia, considerând-o vinovată de incident, transmite corespondentul MEDIAFAX.