Wuhan se laudă că a învins coronavirusul. Ultimii pacienţi au fost externaţi din spital
12:38, 26 Apr. 2020
Oraşul Wuhan a anunţat că nu mai are niciun caz de COVID-19 în acest moment în spitalele din oraş. Ultimii pacienţi care s-au vindecat au fost externaţi deja, iar alte cazuri nu au mai apărut. „Ultima veste este că până pe 26 aprilie, numărul nou de pacienţi cu noul coronavirus în Wuhan a fost zero, […]