Ministrul Mediului: Firmele de salubritate vor plăti taxă penalizatoare pentru fiecare tonă de gunoi
18:17, 17 Ian. 2017
Ministrul Mediului a declarat că toate companiile de salubritate vor fi obligate să plătească, de anul acesta, o taxă de 80 de lei pe tona de deşeu depozitat la groapa de gunoi.