Primăria Timişoarei vrea să cureţe oraşul de deşeuri. Ce produse pot să aducă timişorenii la centrele de colectare
15:30, 11 Ian. 2022
Primăria Municipiului Timişoara a anunţat pe pagina sa de Facebook că deşeurile din polistiren şi carton provenite din ambalaje vor fi preluate gratuit la punctele de colectare RETIM. Din 2022, locuitorii oraşului vor putea aduce obiecte de mobilier, televzoare, frigidere, aragaze/plite electrice, maşini de spălat haine şi vase, calculatoare şi laptopuri, sisteme audio/video la centrele […]